w ,

Nowa choroba atakuje. Naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć

Nowa choroba atakuje. Naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć

Pojawiające się nowe schorzenia to problem. Nie wiadomo jak i czym walczyć. Pandemia COVID-19 zatrząsnęła światem i pokazała, że mimo szerokiego postępu i rozwoju, nadal wiemy mało o ludzkim organizmie. Choroba, która pojawiła się w Kanadzie szokuje.

Zobacz także:  Łyżka miodu codziennie przed snem? Zobacz dlaczego warto to robić!

Problemy z pamięcią?

Nie jest to nowe odkrycie, pierwsze przypadki miały miejsce w 2013 roku, teraz znacznie bardziej ludzie obawiają się tej dziwnej przypadłości. Początek miał miejsce w kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik. Tam zaczęły się zgłaszać osoby, z takimi dolegliwościami jak: problemy z pamięcią, kłopoty z utrzymaniem równowagi, zaburzenia widzenia, omamy wzrokowe, utrata wagi czy ból kończy. Zwrócono również uwagę na zmiany w zachowaniu.

Zobacz także:  10 powodów, dlaczego lepszy jest droższy adwokat

Nowa choroba atakuje nie tylko osoby starsze

Pomimo tego, że objawy mogłyby wskazywać na demencję bądź chorobę Alzheimera, nie tylko starsze osoby zostały objęte tym zaburzeniem. Coraz więcej osób młodych zaczęło się zgłaszać z podobnymi dolegliwościami. Choroba jest niewyjaśniona i do tej pory nie można wskazać jej przyczyn. Określa się ją mianem zespołu neurologicznego o nieznanym pochodzeniu.

Zobacz także:  Polacy nie znają tych 15 niesamowitych zastosowań skórki od banana. To ważne!