w , ,

Naukowcy odkryli zupełnie nowy gatunek żaby

Litoria mira - nowy gatunek żaby.

W nizinnych lasach deszczowych, które znajdują się w okolicy Nowej Gwinei, odkryto nowy gatunek żaby! Wzbudziła niemałe poruszenie zarówno wśród badaczy i odkrywców, jak i wśród miłośników zwierząt.

Żaba jest niezwykle urocza i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych swoim ubarwieniem. Jest to nowy gatunek rzekotki drzewnej, który nazwano czekoladową żabą.

Wszystko ze względu na to, że patrząc na nią naprawdę odnosi się wrażenie, jakby była czekoladowa. Aż trudno uniknąć skojarzenia z magicznymi, czekoladowymi żabami z Harry’ego Potter’a, które umożliwiały kolekcjonowanie kart!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.