w , ,

TOP10: zastosowania sody w domu

Soda na łyżeczce i w słoiku.

Soda jest powszechnie używana do dbania o czystość i porządek w domu. Zastosowania sody są na tyle rozbudowane, że wiele osób sięga po nią chętniej, niż po środki chemiczne. To nic dziwnego!

W końcu jest tańsza, bardziej ekologiczna i zastępuje jednocześnie kilka środków. Możemy używać jej w kuchni, łazience, pralni czy sypialni. Zamiast niej potrzebowalibyśmy co najmniej 10 różnych środków chemicznych.

Używanie sody przynosi więc oszczędność i pozwala w bezpieczny sposób zadbać o prywatną przestrzeń w domu. Cenną właściwością sody jest to, że jest bezpieczna dla żywności, dzieci i delikatnej skóry. To stawia ją na podium wyżej, niż wszystkie inne środki chemiczne!

Kuchnia z mikrofalówką.
unsplash.com

Zastosowanie sody w mikrofalówce

Korzystanie z mikrofali sporo ułatwia w codziennym przygotowywaniu posiłków. Dzięki niej z łatwością możemy coś odgrzać oraz przyrządzić kilka potraw. Niestety urządzenie ma też sporo minusów.

Jednym z nich jest utrzymanie go w czystości. Kuchenka mikrofalowa szybko zachodzi tłuszczem, który trudno usunąć – szczególnie, jeśli jego fragmenty znajdą się trudnodostępnych miejscach. W tym przypadku zastosowania sody mogą być zbawienne!

Wystarczy odrobinę proszku nanieś na wilgotną gąbkę i przetrzeć wnętrze kuchenki – zarówno talerz, na którym stawiamy jedzenie, jak i wszystko inne. Po kilku minutach przecieramy mikrofalówkę wilgotną szmatką, następnie wycieramy ją do do sucha i gotowe – mikrofala zalśni czystością.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.