in , ,

Twoje zdenerwowanie powoduje stres u psa

Kobieta siedząca na skale obok psa.

Stres u psa może objawiać się na wiele sposobów. Może to być drżenie łap, kulenie się, napinanie mięśni czy dyszenie. Jak można się domyślić, zachowania tego rodzaju nie wpływają korzystnie na zdrowie i kondycję naszego przyjaciela.

Tymczasem szwedzcy naukowcy odkryli, że specyficzna więź między człowiekiem a psem prowadzi do tego, że czworonogi potrafią odczuwać stres na tym samym poziomie, co ich właściciele.

Oznacza to, że odbijają się na nich wszelkie problemy, które nas dotykają. Stres związany ze zmianą pracy, chorobą czy śmiercią bliskiej osoby – to czynniki, które nie wpływają jedynie na nas i na nasze samopoczucie, ale i na psich przyjaciół.

Written by Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.