w ,

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Jak spożywać siemię lniane? 

pestki

Popularną postacią, jeśli chodzi o spożywanie siemienia lnianego jest spożywanie mielonych ziaren. Ważne jest jednak to, aby kupować ziarna w nie zmielonej postaci i samodzielnie mielić je tuż przed dodaniem ich do poszczególnej potrawy – zachowują wówczas swoje zdrowotne właściwości i korzystnie wpływają na nasze funkcjonowanie.

Te pestki w diecie mogą znaleźć się na stałe pod postacią lekkiego kleiku, który warto spożywać na czczo! 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego zalewamy połową szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Odczekujemy kilka minut do momentu aż całość uzyska konsystencję zbitego, gęstego budyniu. Wówczas, najlepiej na raz, spożyć cały powstały kleik. Siemię lniane może być również dodatkiem do owsianek, jogurtów czy smoothie. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.