w ,

Dlaczego warto jeść pestki dyni?

Nasiona Chia

nasiona chia

Pierwotnie były wykorzystywane przez Azteków. Uważali je oni za jeden z najwspanialszych i najcenniejszych pokarmów, występujących w ich diecie. Nic dziwnego – te niepozorne pestki w diecie zawierają więcej kwasów tłuszczowych niż łosoś atlantycki! Jednak nie są to jedyne właściwości zdrowotne nasion chia – zawierają również o wiele większą ilość wapnia niż mleko – popularnie uważane przez Europejczyków za najlepsze źródło tego pierwiastka.

Dzięki połączeniu wielu składników odżywczych nasiona chia regulują funkcjonowanie naszego układu nerwowego, poprawiają naszą pamięć i koncentracją, spowalniają procesy starzenia i chronią przed depresją! Oprócz tego, nasiona chia mogą opóźniać rozwój demencji starczej tym samym zwiększając komfort życia u osób, które się powoli starzeją. (źródło)

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.