w , ,

Gry to jednak nie trening mózgu online

Młody chłopak patrzący w telefon.
unsplash.com

Zamiast grać, zacznij żyć

Eksperci, którzy zainicjowali całe badanie uważają jednak, że nie powinniśmy całkowicie negować grania w gry. Trening mózgu online wykonany za pomocą gier komputerowych może być wykorzystywany, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach.

Ich zdaniem, do codziennego rozwoju naszych umiejętności czy to umysłowych, czy komunikacyjnych, powinniśmy korzystać z treningu w realnym życiu. Dzięki temu na pewno będziemy potrafili lepiej się ze sobą porozumiewać.

Długie godziny spędzone przed komputerem mogą mieć za to nie tylko plusy, ale i minusy. Sprawiają, że nie poświęcamy tego czasu na aktywność fizyczną, zamykamy się na realne kontakty z rówieśnikami i ograniczamy się do schematów, które tworzą dla nas gry.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.