w , ,

O poranku lepiej nie odbieraj wiadomości

Pracownik przy komputerze.

Często mówi się o tym, że jeśli ktoś się nie wyśpi, to jest o poranku złośliwy. Okazuje się, że ma to znacznie szersze zastosowanie niż dotychczas uważano. Nasza złośliwość dosłownie rzutuje na osoby, z którymi mamy kontakt!

Z badań nad naszymi emocjami w cyberprzestrzeni wynika, że zła noc i niedobór snu sprawiają, że nasze relacje z innymi pracownikami ulegają znacznemu pogorszeniu. To z kolei oznacza, że powinniśmy unikać porannych kontaktów w sieci z ważnymi dla nas osobami!

W przeciwnym razie narażamy je na szwank. Jeśli więc czekasz na ważną wiadomość albo chcesz komuś coś przekazać, to lepiej się wyśpij albo poczekaj aż dojdziesz do siebie. W przeciwnym razie możesz sobie zaszkodzić…

Praca na telefonie.
unsplash.com

Cybernieuprzejmość wokół nas

Cybernieuprzejmość jest stosunkowo nowym pojęciem. Pochodzi od angielskich słów cyber incivility. Chodzi w nim o negatywne zachowania, które mają się objawiać w komunikacji, do której dochodzi za pomocą środków komunikacji cyfrowej.

Może więc chodzić o nasze komputery, smartfony czy tablety. Co ciekawe, osobą cybernieuprzejmą nie nazwiemy tylko tego, kto nieuprzejmie się do nas odniesienie w sieci, będzie złośliwy czy nas obrazi. Termin ma znacznie szersze zastosowanie.

Wydaje się odpowiadać temu, co faktycznie drażni użytkowników cyfrowej komunikacji. Cybernieuprzejmość, to także świadome ignorowanie czyjejś wiadomości. Zgodnie z netykietą powinniśmy na nią odpisać a nie udawać, że jej nie ma.

Zobacz także:  Zdrowe wersje dań typu fast food

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.