w , ,

Deja vu – o co z nim chodzi

Kobieta mająca deja vu.
unsplash.com

Efekt zarażania

Eksperyment badacza udowodnił, że jeden znany element prowadzi do tego, że znajomość wydaje się mieć szerszy aspekt. Cała sytuacja nie wydaje się być przypadkowym zdarzeniem a odzwierciedleniem wspomnień, urywków z przeszłości.

Możemy się zorientować, kiedy deja vu, to tak naprawdę gra naszego umysłu, pewnego rodzaju pułapka, w którą sami wpadamy. Jeśli w danym miejscu czujesz, że to już się zdarzyło, to musisz uważnie się rozejrzeć.

Najprawdopodobniej zauważysz wtedy, że w pomieszczeniu, które spowodowało takie odczucia, znajduje się co najmniej jeden przedmiot, z którym wiążesz określone wspomnienia, który z jakiegoś powodu zapadł Ci w pamięć.

Zobacz także:  Wpływ awokado na odchudzanie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.