w , ,

Jak wyglądało życie Spartan? 10 niesamowitych faktów

Spartanie.

Sparta, to niewielkie państwo-miasto, które znajdowało się tysiące lat temu na terenie współczesnej Grecji. Stworzyło więc podwaliny naszej kultury i cywilizacji. Życie Spartan kojarzone jest przede wszystkim z dyscypliną, walecznością oraz męstwem.

Od zwyczajów, charakterystycznych dla tego polis (greckiego państwa miasta), wzięło się dobrze znane w naszym kraju powiedzenie spartańskie wychowanie. Odnosi się ono do dużej dyscypliny w wychowaniu, twardych zasad oraz nieustępliwości ze strony wychowawcy.

Było ono stosowane przede wszystkim w wychowaniu męskich potomków, mających zasilać armię. Jednak podejście do wychowania dzieci, to nie jedyne ciekawe elementy, związane ze Spartą! Warto poznać także inne fakty o życiu jednych z najwaleczniejszych wojowników na świecie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.