w ,

Witamina D – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D - wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D u dzieci

Według zaleceń pediatrów oraz specjalistów z dziedziny dietetyki, witamina D jest kluczowa w okresie wzrostu i rozwoju dziecka. Bez witaminy D właściwie niemożliwe staje się przyswajanie wapnia, niezbędnego dla mocnych kości, które wydalamy wraz z moczem.

Noworodki oraz niemowlęta, ale również starsze dzieci, powinny spożywać produkty, bogate w witaminę D a w razie zaleceń lekarza powinny ją dodatkowo suplementować – właściwie każdy noworodek, bez względu na rodzaj karmienia, ma wdrożoną suplementację witaminy D. 

Czytaj także: 15 Zdrowotnych właściwości malin!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.