w , ,

Dziedziczna wrażliwość Polaków

Dłonie próbujące się chwycić.

Poszczególne kraje znacznie różnią się między sobą pod wieloma względami. Dominują w nich różne wzorce kulturowe. W danym kraju coś może być akceptowane, a w innym wrażliwość na daną kwestię może budzić niechęć.

Tak jest choćby w przypadku przemocy wobec uczniów. W Polsce czy generalnie w Europie tego rodzaju zachowania są niedopuszczalna i karane przez prawo. Z kolei w Japonii nauczyciel ma prawo uderzyć ucznia.

Nie spotka się to ani ze sprzeciwem z jego strony, ani ze strony innych uczniów, rodziców czy też prawa. Naukowcy z Uniwersytetu w Lejdzie postanowili zbadać, jak nasza wrażliwość ma się do narodowości – wyniki mogą Cię zaskoczyć!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.