w , ,

Uważaj na syndrom oblężonej twierdzy

Tłum ludzi.
unsplash.com

Syndrom oblężonej twierdzy w praktyce

Syndrom oblężonej twierdzy w praktyce jest często wykorzystywany przez polityków. Część z nich stara się przekonać wyborców, że jeśli zagłosują za przeciwną opcją, to spotka ich nieszczęścia.

Przykładem jest sytuacja w Polsce, kiedy przed wyborami w 2015 roku politycy jednej z partii informowali wyborców, że jeśli na nich nie zagłosują, to Polskę zaleje fala uchodźców. Innym razem powoływano się na kwestie związane z ruchami LGBT.

Zobacz także:  Dbaj o mózg pijąc zieloną herbatę

Schemat zawsze jest ten sam: trzeba stworzyć u danej grupy czy jednostki poczucie, że coś jej zagraża. Wróg musi mieć nadane najgorsze cechy, które w rzeczywistości są po prostu wyolbrzymieniami.

Zobacz także:  Płuca potrafią się uzdrowić. Dobra wiadomość dla palaczy!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.