w , ,

TOP10: najdroższe produkty spożywcze

Białe trufle.

Najdroższe produkty spożywcze mają przede wszystkim dwie cechy: są na tyle pożądane, że aż ciężko je dostać, a jednocześnie na tyle drogie, że dla wielu są zwyczajnie odstraszające!

Mimo to pojawiają się koneserzy, którzy są gotowi zapłacić prawie 800 tysięcy dolarów za tuńczyka. Aż trudno sobie wyobrazić, że większość z nas żyje w mieszkaniach, które są mniej warte, niż jeden posiłek pewnego tajemniczego mieszkańca Japonii!

To jednak nie koniec trudnych do zrozumienia faktów. Za cenę kilograma czy opakowania części z produktów, które zaraz Ci pokażemy, moglibyśmy całą rodziną pojechać na wymarzone wakacje albo kupić sobie samochód prosto z salonu…

Kawior na kanapce.
unsplash.com

Kawior Almas

Jeśli chodzi o najdroższe produkty spożywcze, to nie mogło wśród nich zabraknąć kawioru, który uznawany jest za symbol luksusu i jedzenia, które jest skierowane do prawdziwych koneserów. Warto jednak wiedzieć, że jest wiele rodzajów kawioru!

W Polsce za kilogram kawioru zapłacimy około 4-5 tysięcy złotych. Wydaje się, że to dużo? Otóż jest to nic w porównaniu do tego, że kawior pozyskiwany w Iranie z Bieługi kosztuje 90 tysięcy złotych za niewielką puszkę!

Nie jest to jednak zwykła puszka, ponieważ wykonuje się ją z 24-karatowego złota. Pytanie brzmi, co w tym wypadku ma większą wartość – kawior czy samo opakowanie?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.