w ,

Witamina D – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Witamina D - wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Uprawianie aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna ma doskonały wpływ na funkcjonowanie organizmu również w kontekście witaminy D. Kilkadziesiąt minut wysiłku fizycznego każdego dnia znacznie podniesie poziom hormonów szczęścia w organizmie, co z kolei przyczyni się do polepszenia działania witaminy D – lepszego samopoczucia, spadku ryzyka zapadnięcia na depresję, choroby układu nerwowego czy Alzheimera.

Warto także pamiętać o tym, że prawidłowa waga, jaką możemy mieć, uprawiając sport, również zmniejsza ryzyko zapadnięcia na nowotwory czy choroby przewlekłe takie, jak choroby układu sercowo-naczyniowego czy cukrzyca. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.