w , ,

Zmiana czasu szkodzi zdrowiu

Kobieta trzymająca zegar.

Zmiana czasu latem i jesienią to procesy, do których siłą rzeczy musieliśmy się przyzwyczaić. Przedstawianie zegarków o godzinę w jedną czy drugą stronę pozornie nie ma znaczenia. W końcu to tylko godzina.

Dzięki temu teoretycznie rano budzimy się, kiedy jest już jasno. Zmiana na pierwszy rzut oka jest niewielka, ale naukowcy uważają, że ma ogromny i negatywny wpływ na nasz zegar biologiczny, który nie ulega zmianom jak licznik czasu w telefonie czy na ścianie.

Zalety zmiany wydają się mieć niewielkie znaczenie w czasach, gdy dostęp do energii elektrycznej i światła jest powszechny. Z kolei wady są na tyle mocno zauważalne, że powinniśmy zakończyć ten precedens.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.