w , ,

Energetyki źle Ci doradzają

Puszka napoju energetycznego na lodzie.

Estońscy naukowcy mówią, że według ich badań ci, którzy piją energetyki co najmniej raz w tygodniu, dostają dwa razy więcej mandatów niż osoby, które tego nie robią! Nie chodzi jednak o to, że samo picie napojów wyskokowych skłania do łamania przepisów.

Brawurowe zachowania na drodze, czyli zbyt szybka jazda czy nieostrożne wykonywanie manewrów mają jednak bardzo zbliżone podłoże z uzależnieniem od napojów energetycznych. Naukowcy znaleźli wspólną zależność i nazwali ją.

Ich zdaniem za obie czynności odpowiada uwarunkowana genetycznie potrzeba odczuwania ekscytacji! To z jej powodu kierowcy mocniej wciskają pedał gazu i sięgają po napoje, które przyspieszają bicie serca. Czy to może być prawda?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.