w , ,

Uważaj na syndrom oblężonej twierdzy

Przestraszona kobieta.
unsplash.com

Syndrom oblężonej twierdzy w rosyjskiej polityce

Polska nie jest jedynym krajem, w którym ta technika jest wykorzystywana na masową skalę. Podobnie jest choćby w Rosji. Tam syndrom oblężonej twierdzy wykorzystuje się po to, by zniechęcić Rosjan do wszystkiego, co łączy się z Zachodem.

Zobacz także:  Nigdy więcej nie wylejesz wody po ugotowanym ryżu

Kultura, obyczaje, które panują na Zachodzie są przedstawiane jako zagrożenie dla cywilizacji i państwowości Rosjan. Dzięki temu władze mogą z łatwością pozbywać się tych zachodnich wpływów, które nie są im na rękę.

Wszystko odbywa się częściowo w zgodzie z obywatelami, ponieważ dla tych zachodnie rozwiązania wydają się być przerażające i wiążą się z wizją końca ich własnej tożsamości narodowej, społecznej.

Zobacz także:  Siemię lniane - sposób na zaparcia, wypadające włosy czy problemy z cerą

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.