w , ,

Guarana i jej cudowne właściwości

Guarana.

Właściwości guarany nie są tak dobrze znane, jak właściwości kawy, która jest od niej wciąż bardziej popularna. Dla niektórych może to być dziwne, ponieważ guarana zawiera aż 4 razy więcej kofeiny w swoich ziarnach niż kawa!

Oprócz tego w tym ziarnie – pochodzącym z Brazylii – znajdziemy również teobrominę i teofilinę. Dzięki zawartości tych substancji mieszkańcy Brazylii już od lat wykorzystują guaranę w medycynie. Najpierw trzeba ją odpowiednio przygotować.

Musi przejść proces suszenia i mielenia. Właśnie w sproszkowanej formie jest najpopularniejsza. Jednak coraz więcej osób korzysta z guarany w formie lasek czy kulek, które są przygotowane ze specjalnego roztworu powstałego z połączenia ziaren i wody.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.