w ,

Zapotrzebowanie kaloryczne – jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Dlaczego na dietach eliminacyjnych chudniemy? 

kobieta z winogronem

Dieta eliminacyjna, to model żywienia, polegający na tym, że rezygnujemy w codziennym odżywianiu z określonych produktów. Mogą to być słodycze, napoje gazowane i słodzone, tłuste potrawy czy fast foody. Właściwie wszystko, co uważamy za szkodliwe dla naszego zdrowia i powodujące niepożądane efekty. Na takich dietach tracimy kilogramy. Jest to spowodowane tym, że rezygnujemy najczęściej z tego, czego spożywamy standardowo najwięcej. Rezygnując z tego zastępujemy to niskokalorycznymi produktami – warzywami oraz owocami. 

Takie zabiegi w ostatecznym rozrachunku sprawiają, że mamy ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to, że nasz organizm znajduje się w takim stanie, w którym traci kilogramy. Problem jednak pojawia się już po krótkim czasie, ponieważ po kilku miesiącach diety eliminacyjnej przestajemy redukować masę ciała. Dlaczego? Ponieważ, aby chudnąć nasz organizm co jakiś czas musi zmniejszać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, aby wciąż znajdować się na ujemnym bilansie kalorycznym

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.