w ,

15 Szalonych złudzeń optycznych, które wprawią Cię w osłupienie i zakłopotanie

iluzja optyczna

Świat jest pełen złudzeń optycznych, a rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają. Chociaż nasz umysł nieustannie stara się zrozumieć świat wokół nas, czasami może wymknąć się spod kontroli i sprawić, że zaczniemy widzieć rzeczy … dosłownie.
Podczas gdy niektóre złudzenia optyczne na naszej liście są stosunkowo znane, inne są nieco bardziej niejasne, ale wszystkie z nich dają nam spojrzenie na nasze niezwykle złożone umysły.
Nie ma w tym żadnej magii, żadnych zobowiązań, wszystko jest w twojej głowie. Oto 15 najbardziej niesamowitych złudzeń optycznych, jakie można znaleźć.


Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia 2019 r

1. Obracające się pierścienie

1

Jeśli spojrzysz na kropkę pośrodku i odwrócisz głowę od ekranu, pierścienie zaczną się obracać. Teraz stopniowo zbliżaj się znowu… zmieniają kierunek!

2. Siatka Hermana

2

Jest to klasyczna iluzja optyczna nazwana na cześć Ludimara Hermanna, który odkrył ją w 1870 roku. W każdym punkcie, w którym białe linie przecinają się, nasze oczy dostrzegają szarą, cienistą plamę. Jeśli jednak spojrzysz bezpośrednio na jedno ze skrzyżowań, kropelka zniknie.

3. Znikający obraz

3

Wpatruj się w obraz przez około pół minuty, nie poruszając oczami, i obserwuj, jak stopniowo znika. Jest to odmiana działania efektu Troxlera, która zasadniczo mówi, że jeśli skupisz wzrok na pewnym punkcie, bodźce w pobliżu tego punktu stopniowo zanikają.

4. Trójkąt Kanizsa

4

Trójkąt Kanizsa został nazwany na cześć psychologa Gaetano Kanizsa, który pierwszy opisał jego działanie. Kiedy patrzysz na obraz, twój mózg tworzy kontury (kontury) trójkąta, chociaż żaden nie istnieje. W rzeczywistości jest to iluzja stworzona przez kliny i kąty.

5. Nóżki

5

To jedno z popularniejszych złudzeń optycznych niemożliwego obiektu. Ma dwa prostokątne zęby na jednym końcu, które przekształcają się w trzy cylindryczne zęby na drugim.

6

15 produktów, których nigdy nie należy trzymać w lodówce

2-1

Te osoby są niesamowicie podobne do znanych nam gwiazd